Bondgård: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Gaffel (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Gaffel (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
'''[[Huvudsida]]''' -> '''[[Byggnader]]''' / '''[[Poängtabell]]''' -> '''[[Bondgård]]'''<center><br /> | '''[[Huvudsida]]''' -> '''[[Byggnader]]''' / '''[[Poängtabell]]''' -> '''[[Bondgård]]'''<center><br /> | ||
{| style="background:#FFE7B4" border="1px" cellpadding="2px" cellspacing="0" | |||
! width="10px" | Level | |||
! width="100px" | Max Population | |||
! Cost | |||
|- | |||
| 1 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]10 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]- [[File:Stone.png]]- [[File:Iron.png]]- | |||
|- | |||
| 2 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]29 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]29 [[File:Stone.png]]20 [[File:Iron.png]]5 | |||
|- | |||
| 3 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]54 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]62 [[File:Stone.png]]47 [[File:Iron.png]]14 | |||
|- | |||
| 4 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]85 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]107 [[File:Stone.png]]83 [[File:Iron.png]]28 | |||
|- | |||
| 5 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]120 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]162 [[File:Stone.png]]131 [[File:Iron.png]]48 | |||
|- | |||
| 6 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]159 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]228 [[File:Stone.png]]190 [[File:Iron.png]]74 | |||
|- | |||
| 7 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]202 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]304 [[File:Stone.png]]260 [[File:Iron.png]]107 | |||
|- | |||
| 8 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]249 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]391 [[File:Stone.png]]341 [[File:Iron.png]]147 | |||
|- | |||
| 9 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]298 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]487 [[File:Stone.png]]433 [[File:Iron.png]]195 | |||
|- | |||
| 10 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]351 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]593 [[File:Stone.png]]536 [[File:Iron.png]]251 | |||
|- | |||
| 11 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]407 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]709 [[File:Stone.png]]650 [[File:Iron.png]]316 | |||
|- | |||
| 12 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]466 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]834 [[File:Stone.png]]776 [[File:Iron.png]]389 | |||
|- | |||
| 13 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]527 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]969 [[File:Stone.png]]913 [[File:Iron.png]]471 | |||
|- | |||
| 14 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]591 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]1113 [[File:Stone.png]]1061 [[File:Iron.png]]563 | |||
|- | |||
| 15 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]658 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]1266 [[File:Stone.png]]1220 [[File:Iron.png]]665 | |||
|- | |||
| 16 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]728 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]1428 [[File:Stone.png]]1391 [[File:Iron.png]]776 | |||
|- | |||
| 17 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]801 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]1600 [[File:Stone.png]]1573 [[File:Iron.png]]898 | |||
|- | |||
| 18 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]877 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]1780 [[File:Stone.png]]1776 [[File:Iron.png]]1030 | |||
|- | |||
| 19 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]956 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]1970 [[File:Stone.png]]1972 [[File:Iron.png]]1172 | |||
|- | |||
| 20 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1038 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]2168 [[File:Stone.png]]2188 [[File:Iron.png]]1326 | |||
|- | |||
| 21 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1107 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]2350 [[File:Stone.png]]2391[[File:Iron.png]]1475 | |||
|- | |||
| 22 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1190 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]2591 [[File:Stone.png]]2655 [[File:Iron.png]]1667 | |||
|- | |||
| 23 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1275 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 24 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1361 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 25 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1450 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 26 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1541 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 27 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1633 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 28 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1728 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 29 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1824 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 30 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]1923 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 31 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2023 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 32 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2124 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 33 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2228 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 34 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2333 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 35 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2440 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 36 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2549 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 37 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2659 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 38 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2771 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 39 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]2885 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|- | |||
| 40 | |||
| align="center" | [[File:Pop.png]]3000 | |||
| align="center" | [[File:Wood.png]]? [[File:Stone.png]]? [[File:Iron.png]]? | |||
|} | |||
<table align="center" width="60%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" style="background-color:#ffe4a3"> | <table align="center" width="60%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" style="background-color:#ffe4a3"> | ||
<tr> | <tr> |
Versionen från 20 februari 2010 kl. 11.27
Huvudsida -> Byggnader / Poängtabell -> Bondgård
Nivå |
Poäng |
Invånare |
|||
1 |
17 |
8 |
8 |
8 |
0 |
2 |
19 (+2) |
29 |
29 |
29 |
0 |
3 |
21 (+2) |
62 |
62 |
62 |
0 |
4 |
24 (+3) |
107 |
107 |
107 |
0 |
5 |
26 (+2) |
162 |
162 |
162 |
0 |
6 |
30 (+4) |
228 |
228 |
228 |
0 |
7 |
33 (+3) |
304 |
304 |
304 |
0 |
8 |
37 (+4) |
391 |
391 |
391 |
0 |
9 |
42 (+5) |
487 |
487 |
487 |
0 |
10 |
47 (+5) |
593 |
593 |
593 |
0 |
11 |
52 (+5) |
709 |
709 |
709 |
0 |
12 |
58 (+6) |
834 |
834 |
834 |
0 |
13 |
65 (+7) |
969 |
969 |
969 |
0 |
14 |
73 (+8) |
1113 |
1113 |
1113 |
0 |
15 |
82 (+9) |
1266 |
1266 |
1266 |
0 |
16 |
92 (+10) |
1428 |
1428 |
1428 |
0 |
17 |
103 (+11) |
1600 |
1600 |
1600 |
0 |
18 |
115 (+12) |
1780 |
1780 |
1780 |
0 |
19 |
129 (+14) |
1970 |
1970 |
1970 |
0 |
20 |
145 (+16) |
2168 |
2168 |
2168 |
0 |
21 |
162 (+17) |
2375 |
2375 |
2375 |
0 |
22 |
182 (+20) |
2591 |
2591 |
2591 |
0 |
23 |
203 (+21) |
2815 |
2815 |
2815 |
0 |
24 |
228 (+25) |
3048 |
3048 |
3048 |
0 |
25 |
255 (+27) |
3290 |
3290 |
3290 |
0 |
26 |
286 (+31) |
3541 |
3541 |
3541 |
0 |
27 |
320 (+34) |
3800 |
3800 |
3800 |
0 |
28 |
358 (+38) |
4067 |
4067 |
4067 |
0 |
29 |
401 (+43) |
4343 |
4343 |
4343 |
0 |
30 |
449 (+48) |
4627 |
4627 |
4627 |
0 |
31 |
503 (+54) |
4920 |
4920 |
4920 |
0 |
32 |
564 (+61) |
5221 |
5221 |
5221 |
0 |
33 |
631 (+67) |
5530 |
5530 |
5530 |
0 |
34 |
707 (+76) |
5847 |
5847 |
5847 |
0 |
35 |
792 (+85) |
6173 |
6173 |
6173 |
0 |
36 |
887 (+95) |
6507 |
6507 |
6507 |
0 |
37 |
993 (+106) |
6849 |
6849 |
6849 |
0 |
38 |
1,113 (+120) |
7199 |
7199 |
7199 |
0 |
39 |
1,246 (+133) |
7558 |
7558 |
7558 |
0 |
40 |
1,396 (+150) |
7924 |
7924 |
7924 |
0 |